fbpx

הסרטונים הכי וואו #2

דוקו קצר על רפיק אנאדול, קליפ קולאז׳י מטריף של אנדי שאוף, איך הארט־נבו זלג לפסיכדליה של הסיקסטיז, טריק בארי עושה VJ לתום יורק ו… האם היה סקס בחלל?

How This Guy Uses A.I. to Create Art

זו לא פעם ראשונה שרפיק אנאדול בא לבקר במגזין, והפעם זה מוצדק מאוד. מדובר באחד מאמני האמנות הדיגיטלית המעניינים ביותר שפועלים היום, וסוף סוף עשו עליו דוקו ראוי של עשר דקות תחת ההפקה של המגזין Wired, והוא מסביר שם על מאחורי הקלעים של העבודות שלו.

Andy Shauf - The Magician

אנדי שאוף, מוזיקאי קנדי בן 32, מייצר את מוזיקת העבודה המושלמת. כל שיר הוא סיפור קטן, עדין ומחוספס, ובימים אלו הוא זוכה לפריצה המיוחלת עם האלבום The Neon Skyline. הקליפים האחרונים שיצאו פחות מרשימים ויזואלית מהאלבום The Party, שיצא ב־2016. הקליפ המצורף פה, The Magician, הוא מלאכת קולאז׳ בבימויו של Winston Hacking המבריק, שעבד בין היתר עם פליינג לוטוס, Washed Out ועוד.

בונוס: דוקו קצר ומתוק על וינסטון האקינג

Space Sex is Serious Business

ממשיכים בשפה הקולאז׳ית עם הסרטון של Tom McCarten – האם היה סקס בחלל? חתיכת שאלה.
אל דאגה, לא מדובר בסרטון NSFW, אלא במחקר אמיתי שבוצע, וסרטון מושלם של ארבע דקות שמסכם אותו היטב. הסגנון של טום נראה מאוד ידני, אך נעשה כולו במחשב. הסרטון הזה מבריק גם ברמת הסיפור והתסריט, וגם הדרך שהוא בה הוא מציג סקס בלי להציג שום דבר ״בוטה״.

Tarik Barri

במקביל לעבודה שלו עם רדיוהד, המוזיקאי תום יורק יוצא לטורי הופעות יחד עם המפיק המוזיקלי ניגל גורדיץ ו-Tarik Barri עם חומרים מקריירת הסולו. מי זה טאריק? הו, שאלה יפה. מדובר באמן VJ שאחראי לכל הצד החזותי בהופעות של השניים, וחולק איתם את הקרדיט באופן מלא. זו הפעם הראשונה שהוא מתראיין על הדרך שעשה עד שהגיע למעמד המכובד הזה. טאריק עוסק גם בצד האמנותי־ויזואלי, וגם מתכנת לעצמו את החומרים הויזואלים בעזרת תוכנה שפיתח בשם Versum. גאון, בקיצור.

Where the 1960s "psychedelic" look came from

זה ש-Vox עושים את הסרטונים הכי יפים ברשת – לא חדש. לפני מספר חודשים הם החליטו להתמקד ברגע ההיסטורי שבו סגנון הארט־נבו זלג לו באלגנטיות לתוך הפסיכדליה של שנות ה־60 המופלאות, אל מעמקי החומרים הויזואלים של המוזיקה.

בונוס: Poster House בניו־יורק הציגו תערוכה מופלאה של ארט־נבו והייתי שם כדי לסקר.

יש פה ממתקים רציניים

Ali and Nina
untold

הסרטונים הכי וואו #4

דוקו קצר על מעבדת סרטי הפילם האחרונה בסקנדינביה, תהליך העבודה של ויליאם קנטרידג׳ בסטודיו, פרויקט הגמר האנימטיבי והחלומי של עמיר גלברד, ספוקן וורד משולב באנימציה והטיפוגרפיה המופלאה של מכונות הארקייד.

קרא עוד »
שמרית בן יעקב - POP-PAGAN. צילום: סטודיו 89
untold

שמרית בן יעקב מעצבת בגדים עם כמויות סוואג

מעצבת הטקסטיל שמרית בן יעקב בוגרת שנקר, יצרה לפני שנתיים את אחד מפרויקטי הגמר המסקרנים, המרהיבים ומלאי סוואג – POP-PAGAN. בימים אלו מציגה בתערוכה ״מסיבת תחפושות״ בבניין אדמונד דה רוטשילד שסגורה בעקבות ענייני הקורונה. בדיוק עכשיו זה זמן משובח להיחשף לתהליך המרתק.

קרא עוד »