fbpx

ויליאם קנטרידג’ חוזר לבקר, גרי גולדשטיין מבריק כרגיל

שלוש תערוכות שוות במיוחד עלו לאחרונה והן יוצאות דופן באיכותן. עם כזו השראה, לא יכולנו להתאפק אלא פשוט להמליץ לכן לבקר בהן. אחת מהן לא נמצאת בארץ — ושווה כרטיס טיסה ללונדון.

ויליאם קנטרידג׳: ביתר מתיקות נגנו את הריקוד

קצת קשה לי להיות אובייקטיבי בנוגע ל-ויליאם קנטרידג׳, מדובר באחד האמנים שאני הכי אוהב בעולם, ויש לי תחושת החמצה אדירה על כך שלא הכרתי אותו בזמן תערוכת הרטרוספקטיבה הנפלאה שהייתה עליו במוזיאון ישראל בתחילת העשור הקודם.

יחד עם זאת, גם אם נבחן את עבודת הוידאו־ארט המוצגת בעיניים אובייקטיביות, מדובר בתערוכה הכי מעניינת כרגע במוזיאון תל־אביב. מדובר בעבודה של 40 מטר ועל פני שמונה מסכים, המורכבת מתהלוכה מרהיבה של דמויות, צלליות ורישומים מונפשים. את התהלוכה מובילה תזמורת כלי נשיפה, ובעקבותיה הולכות־רוקדות דמויות מצוירות בפחם. 15 דקות מהפנטות במיוחד. התהלוכה היא שילוב פסטיבלי־מקברי בין ריקוד המוות של ימי הביניים (Danse macabre), תהלוכת לוויה אפריקנית ושיירת פליטים הנעים עם מטלטליהם ממקום למקום. תנו לעצמכן להתהלך בחלל בזמן שהתהלוכה זזה, ותשנו זוויות ראייה פעם בכמה דקות.

העבודה מוצגת עד אוגוסט 2020 ומתבשלת עליה כתבה מורחבת יותר בהמשך.

מוזיאון תל אביב לאמנות
6.2.2020-2.8.2020

גרי גולדשטיין - השתאות

גרי גולדשטיין הוא אחד האמנים המעניינים ביותר בשדה האמנות המקומי, והעבודות שלו הן מהסוג שגורמות לך לחשוב שוב ושוב. נווה שכטר נהיה פנינה תרבותית מרתקת בשנתיים האחרונות, ויצא לי לבקר שם לראשונה רק לאחרונה. מדובר בבוסתן שכולל כל מיני אירועי תרבות, וגם תערוכות.

גולדשטיין מציג ארבע סדרות חדשות משלוש השנים האחרונות, מיצב ועבודת סאונד בשיתוף האמנית אתי בן־זקן. כל העבודות הן ציור בטושים, בפלטה מצומצמת על גבי ניירות אותם הוא מנתק מספרי אמנות ישנים, כך שלעיתים קרובות ישנה רפרודוקציה של עבודת אמנות בצד הנסתר של הציור.

ראוי לציין את האוצרות המופתית של שירה פרידמן, שמנצלת את החלל היפה של הגלריה בצורה מקסימלית, ויחד עם זאת מאפשרת מספיק אוויר להתבונן בעבודות ולשמור אותן בדימיון באופן צלול.

אם אתם לא מכירים עדיין את הוצאות הדפוס של גולדשטיין, גשו במיידי לספריית מוזיאון תל־אביב והתענגו לכם.

נווה שכטר, תל אביב
6.2.2020-21.3.2020

Bad Island - Stanley Donwood

האמן והחזון הויזואלי של רדיוהד, סטנלי דונווד, מפציע בתערוכת פופ־אפ בלונדון הנקראת Bad Island ומהווה את השקת הנובלה הגרפית החדשה שלו באותו השם. מדובר בתערוכה קצרה מאוד (10 ימים) המתקיימת בגלריה Residency של חברת Beats בשורדיץ׳, ומורכבת מהדפסי לינולאום המקוריים שמרכיבים את הספר כולו. מתי נזכה לראות תערוכה שלו בישראל? כנראה לעולם לא, אבל מי יודע.

The Beats By Dr Dre Residency
4 Chance Street, Shoreditch, London
20.2.2020-01.03.2020

Stanley Donwood - Bad Island
Stanley Donwood - Bad Island

יש פה ממתקים רציניים

Ali and Nina
untold

הסרטונים הכי וואו #4

דוקו קצר על מעבדת סרטי הפילם האחרונה בסקנדינביה, תהליך העבודה של ויליאם קנטרידג׳ בסטודיו, פרויקט הגמר האנימטיבי והחלומי של עמיר גלברד, ספוקן וורד משולב באנימציה והטיפוגרפיה המופלאה של מכונות הארקייד.

קרא עוד »
שמרית בן יעקב - POP-PAGAN. צילום: סטודיו 89
untold

שמרית בן יעקב מעצבת בגדים עם כמויות סוואג

מעצבת הטקסטיל שמרית בן יעקב בוגרת שנקר, יצרה לפני שנתיים את אחד מפרויקטי הגמר המסקרנים, המרהיבים ומלאי סוואג – POP-PAGAN. בימים אלו מציגה בתערוכה ״מסיבת תחפושות״ בבניין אדמונד דה רוטשילד שסגורה בעקבות ענייני הקורונה. בדיוק עכשיו זה זמן משובח להיחשף לתהליך המרתק.

קרא עוד »