הרצאות עיצוב

הרצאות עיצוב מעוררות השראה, מעיצוב גרפי דרך עיצוב אופנה, עיצוב תעשייתי ועוד. יחד עם המרצה מפיקים אירוע חד־פעמי עם אווירה, אלכוהול ומוזיקה מדויקים, בוייב לא מביך ומסקרן.

אם תרצו לקיים ערב כזה אצלכם ואצלכן – כתבו לנו למייל ונשמח לעזור.

אלגוריתמים אסתטיים

אלגוריתמים אסתטיים בעיצוב גרפי — רוני גינוסר

איך השתמשו בהתפתחויות טכנולוגיות שונות ככלי לאמנות ולעיצוב? נצא למסע עם רוני גינוסר, מתכנתת ומעצבת, שיתחיל באבולוציית המחשבים וטכנולוגיות מהסיקסטיז – עד היום. נעבור דרך נזירים וכתבי קודש, ונגיע אל השילוב המרהיב בין עיצוב ואלגוריתמים בכל התחומים החזותיים היום.

ההרצאה הייתה סולדאאוט.

על המרצה

רוני גינוסר היא מעצבת וחוקרת אלגוריתמים. יצירתה עוסקת באלגוריתמיקה ויזואלית, מתמחה בטיפוגרפיה ויצירת נקודות השקה בין עיצוב וקוד, בפן המעשי ובפן המחקרי. בוגרת תואר ראשון ושני במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית ובעלת תואר ראשון בתקשורת חזותית מהאקדמיה בצלאל. בימים אלו חוקרת מצלמות טלפונים בחטיבת המחקר של סמסונג.

עיצוב תקליטים: מהדורה מוגבלת - טל סולומון ורדי

עיצוב תקליטים: מהדורה מוגבלת - טל סולומון ורדי

עליית אפליקציות המוזיקה בעשור האחרון דחפו לעיצוב עטיפות תקליטים מעוצבות ומרהיבות, מהדורות מוגבלות לאספנים. ג׳ק וייט, דיוויד בואי, ניק קייב, רדיוהד, ביורק, ביונסה, ריהאנה ומוזיקאים נוספים הם רק חלק מאלו ששמים את הפוקוס על הויזואליה לא פחות מאשר הצד המוזיקלי.

המעצב טל סולומון ורדי ייצא למסע אל תוך תהליכי עיצוב תקליטים מהממים במיוחד, ויגלה מה העתיד של התחום.

ההרצאה הייתה בבית אריאלה (29.3.2023, 9.8.2023), מרכז תאו, הרצליה פיתוח (17.5.2023) ו־סירופ, חיפה (24.5.2023).

על המרצה

טל סולומון ורדי הוא מעצב חווית משתמש פרילנסר, בוגר שנקר, אספן תקליטים, מייסד מגזין העיצוב Uncoated ומיזם ההמלצות בעולם מתחת לראדר – Hool.Ninja. מקליט אלבום על טייפ פורטראק, ומתישהו יסיים אותו.

חן מכבי - ועכשיו לחלק הגרפי

ועכשיו לחלק הגרפי — חן מכבי

חן מכבי, אחד המעצבים הגרפים המסקרנים בישראל, עומד לחשוף את מאחורי הקלעים של תהליכי היצירה, המכילים בתוכם שילוב של קליגרפיה, לטרינג, כתיבה ידנית, איורים ויצירת דימויים בטכניקות משתנות. באירוע יוצגו פרויקטים מתקופת הלימודים בשנקר, עבודות מיתוג מול לקוחות, עיצוב למוזיקה (היפ הופ, ולא רק), ופרויקטים אישיים שחוקרים את הסביבה הישראלית והחיפוש אחרי הלא נודע.

ההרצאה הייתה סולדאאוט כפול תוך 24 שעות, מועד נוסף יוכרז בקרוב.

על המרצה

חן מכבי הוא מעצב גרפי, מאייר וטיפוגרף. בוגר ומרצה במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר.

העיסוק המרכזי שלו ביצירת שפה גרפית וטיפוגרפית עבור מותגים – בין כאלו שקיימים וכאלו שרק בתחילת דרכם. בין הפרויקטים שלו ניתן למצוא מיתוגים עבור תחום המסעדנות, תוכניות טלויזיה, אופנה, אירועי תרבות, אמנים מעולם המוזיקה והבידור.

יצר פרויקטים עבור לקוחות כמו המכביה, ניקלודיאון, הקמארי, מפעל הפיס ועוד. בתחום המוזיקה ניתן למצוא גם עיצובים שיצר עבור אמנים כמו נטע ברזילי, סטטיק ובן אל, מרגי, חנן בן ארי, יסמין מועלם, הדג נחש, טונה ופלד.

איך אורזים סיפור - עדה רוטנברג

איך אורזים סיפור: עיצוב עטיפות ספרים — עדה רוטנברג

איך מעבירים ספר שלם בדימוי אחד? מה בעצם התפקיד של עטיפה טובה? מה הקשר בין עטיפות ספרים והתרבות המקומית? ואם הספר מתורגם, האם גם העטיפה צריכה להשתנות?

עדה רוטנברג מכניסה את הצופים לתוך התהליך המרתק של יצירת עטיפת ספר עם דוגמאות מהפורטפוליו שלה ושל מעצבים איקוניים מהתחום.

ההרצאה הייתה סולדאאוט.

על המרצה

עדה רוטנברג, מעצבת, עורכת גרפית, ארט דירקטור ומרצה לעיצוב. בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ומוסמכת התכנית הבינתחומית באמנויות של אוניברסיטת תל אביב. מרכזת התכנית לתקשורת חזותית בביה״ס לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב ומרצה לטיפוגרפיה בשנקר.

אלכסנדר מקווין - פרפרומנס ואלוהות | טל גרנובסקי אמית

אלכסנדר מקווין, פרפורמנס ואלוהות — טל גרנובסקי אמית

אלכסנדר מקווין היה אחד ממעצבי האופנה המשפיעים, היצירתיים והפרובוקטיביים ביותר במאה ה־20. הוא ראה באופנה כלי לביטוי היצירתיות, המחשבות והאמונות שלו ועיצב מראות בלתי נשכחים עם חשיבה טוטאלית על כל פרט. בהרצאה נצלול לתוך הדרמה, התיאטרליות והחשיבה הייחודית של מקווין וננסה לגלות מה הוא בעצם רצה להגיד בעזרתם.

ההרצאה הייתה סולדאאוט כפול בבית אריאלה (ת״א).

על המרצה

טל גרנובסקי אמית, חוקרת אופנה, מרצה ומנהלת את ארכיון האופנה והטקסטיל ע"ש רוז, שנקר. בעלת תואר ראשון מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ותואר שני בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. מחקריה נוגעים באופנה כתופעה חברתית-תרבותית שמביעה את המורכבויות של החיים בחברה המערבית מהמלכה ויקטוריה ועד קים קרדשיאן.

טיפוגרפיה כמרכיב זהות

על אותיות ומותגים: טיפוגרפיה כמרכיב זהות — סטודיו RAG

בשנים האחרונות, יותר ויותר מותגים בארץ ובעולם מעצבים לעצמם פונטים ייחודיים, תפורים למידותיהם. מה הערך שמביא איתו פונט מותג בלעדי? במה הוא שונה מנכסי מותג אחרים? ומהם תפקידיה השונים של הטיפוגרפיה בארגז הכלים המותגי?
סטודיו ראג, רמי רשתי ואלון קנצ׳וק, ישתפו בתהליכי עיצוב פונטים שיצרו בשנים האחרונות למותגים. צלילה מסקרנת אל תוך הקראפט הטיפוגרפי.
 
ההרצאה הייתה כמעט סולדאאוט כפול.

על המרצים

רמי רשתי ואלון קנצ׳וק הקימו יחד ב-2014 את סטודיו ראג המתמחה בעיצוב פונטים ובהובלת מהלכי מיתוג מבוססי טיפוגרפיה.

מיתוג הרוע - עודד בן יהודה

מיתוג הרוע — עודד בן יהודה

״לפני 9 שנים, כאשר נשלחתי כעיתונאי לתור אחר רעיון מקורי לכתבה סביב יום השואה, לא דימיינתי שספר שמצאתי באמזון משנת 1936, יגרום לי להבין עד כמה המפלגה הנאצית היתה חדשנית באופן החשיבה ותפיסת העולם שלהם.
 
קצת כמו ״ספר מותג״ שמפרט את השפה החזותית שלה, הספר מתאר באופן מפורט מגרסאות שונות ללוגו של המפלגה, ועד לתכנון ערי העתיד. כך נורמל הרוע.
בהרצאה נדבר לא רק על המיתוג של המפלגה הנאצית, אלא גם על האתיקה המוסרית של עבודת המעצב, בין השאר נדבר על עוד בחבורה, כמו דאע״ש, וכהנא חי״.
 
עודד בן יהודה חקר את מיתוג ה-״רוע״ באופן רוחבי – מהנאציזם, ועד דאע״ש וטרור. לראשונה, יציג את המחקר המקיף עם תובנות וסיפורים מרתקים בהרצאה של שעה.
 
ההרצאה הייתה סולדאאוט כפול.
להזמנת ההרצאה יש לפנות ישירות לעודד בן יהודה.

על המרצה

עודד בן יהודה, בוגר המחלקה לתקש״ח מבצלאל, ובעל תואר שני במיתוג מ London College of Communication. היום עודד בן יהודה מעצב עצמאי, ארט דירקטור עבור בתי סטודיו גדולים, אסטרטג מיתוג, וחוקר עיצוב ותרבות.
 
בעברו שימש ככתב במעריב, וטייםאאוט תל אביב, בעשור האחרון החזיק טור אונליין בידיעות אחרונות (Xnet), ולאחרונה הצטרף ככתב למוסף ״גלריה״ של עיתון ״הארץ״.

הזמנת הרצאה

ווהו! נרשמת לניוזלטר שלנו בהצלחה!

המלצה:
קבוצת הפייסבוק שלנו Secret Uncoated כוללת יופי של ממתקים המתעדכנים על בסיס יומי, עם מלא אנשים טובים ←

שליחת פלייליסט מהמם במיוחד