דוקאביב 2024: מג'ון גליאנו ועד אנסלם קיפר

ארבע המלצות לפסטיבל דוקאביב 2024: ג׳ון גליאנו חוזר חשוף מאי-פעם, האמן אנסלם קיפר בדוקו מרגש במיוחד, סקירת חייה של הרקדנית לואי פולר ומסעדה צרפתית ותיקה שמאפשרת כניסה אל מאחורי הקלעים.

אנסלם

אנסלם קיפר, פסל וצייר גרמני, היה מהראשונים להציג בפתיחת הבניין החדש של מוזיאון תל אביב לאמנות, והייתה מהתערוכות המרהיבות ביותר שנוצקו מאז אל תוך הבניין. הפעם הוא חוזר למוזיאון בסרט הדוקו החדש של הבמאי הנודע וים ונדרס, והדיאלוג בין השניים, כשהעבר הגרמני ממלחמת העולם השנייה ברקע, יוצר מסמך תיעודי מרתק.

ג'ון גליאנו: גאות ושפל

ג'ון גליאנו נהנה לבעוט בהוט קוטור ומיתג עצמו כילד הרע של עולם האופנה אחרי לימודיו בלונדון. עם פה גדול, כישרון אינסופי וקהל מעריצות, גליאנו לא הצליח ליהנות מההצלחה המטאורית, והאינטנסיביות גרמה לו להתמודד עם המציאות בעזרת אלכוהול וסמים קשים. לצד תקריות התנהגות אלימות, צצה לה פליטת הפה האנטישמית שגמרה לו את הקריירה. בדוקו החדש הוא פותח הכל לצד ראיונות עם הקרובות אליו.

טרואגרו - הנאות קטנות

מסעדת ״בית טרואגרו״ במרכז צרפת משכללת את עצמה עם מגוון טכניקות, חומרים, חזון גסטרונומי וקיימות סביבתית. פרדריק וייזמן הבמאי נותן הצצה מעמיקה אל מאחורי הקלעים של המוסד הותיק בן ה-93. מדובר בעסק משפחתי אינטנסיבי למדי, ו-״טרואגרו״ היא אחת מבין שלוש מסעדות. 

אובססיה לאור

לואי פולר הייתה רקדנית וכוריאוגרפית צרפתייה פורצת דרך שחיה בשלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. היא נחשבת לאחת המייסדות של תיאטרון החזותי והמחול המודרני.

פולר הייתה חלוצה בשילוב של אור, צל, תלבושות ייחודיות ותנועה על הבמה. ההצגה המפורסמת ביותר שלה הייתה "הסרפנטינה" שבה ריקדה עם צעיף ארוך תוך שימוש באפקטים של תאורה צבעונית. היא דרשה שהשם שלה יופיע על הפוסטרים המפרסמים את ההצגה הזו, כדי לקבל את הפרסום הראוי לה.

״אובססיה לאור״ של סבינה קריינבול וזיוה אלבום מאיר את חייה והשפעתה על אמנים מתחומים מגוונים – מעצבי אופנה ורקדניות, ציירים ותפאורניות, בובנאים וזמרות פופ.

ווהו! נרשמת לניוזלטר שלנו בהצלחה!

המלצה:
קבוצת הפייסבוק שלנו Secret Uncoated כוללת יופי של ממתקים המתעדכנים על בסיס יומי, עם מלא אנשים טובים ←

שליחת פלייליסט מהמם במיוחד