fbpx

ויליאם קנטרידג’ חוזר לבקר, גרי גולדשטיין מבריק כרגיל

שלוש תערוכות שוות במיוחד עלו לאחרונה והן יוצאות דופן באיכותן. עם כזו השראה, לא יכולנו להתאפק אלא פשוט להמליץ לכן לבקר בהן. אחת מהן לא נמצאת בארץ — ושווה כרטיס טיסה ללונדון.

ויליאם קנטרידג׳: ביתר מתיקות נגנו את הריקוד

קצת קשה לי להיות אובייקטיבי בנוגע ל-ויליאם קנטרידג׳, מדובר באחד האמנים שאני הכי אוהב בעולם, ויש לי תחושת החמצה אדירה על כך שלא הכרתי אותו בזמן תערוכת הרטרוספקטיבה הנפלאה שהייתה עליו במוזיאון ישראל בתחילת העשור הקודם.

יחד עם זאת, גם אם נבחן את עבודת הוידאו־ארט המוצגת בעיניים אובייקטיביות, מדובר בתערוכה הכי מעניינת כרגע במוזיאון תל־אביב. מדובר בעבודה של 40 מטר ועל פני שמונה מסכים, המורכבת מתהלוכה מרהיבה של דמויות, צלליות ורישומים מונפשים. את התהלוכה מובילה תזמורת כלי נשיפה, ובעקבותיה הולכות־רוקדות דמויות מצוירות בפחם. 15 דקות מהפנטות במיוחד. התהלוכה היא שילוב פסטיבלי־מקברי בין ריקוד המוות של ימי הביניים (Danse macabre), תהלוכת לוויה אפריקנית ושיירת פליטים הנעים עם מטלטליהם ממקום למקום. תנו לעצמכן להתהלך בחלל בזמן שהתהלוכה זזה, ותשנו זוויות ראייה פעם בכמה דקות.

העבודה מוצגת עד אוגוסט 2020 ומתבשלת עליה כתבה מורחבת יותר בהמשך.

מוזיאון תל אביב לאמנות
6.2.2020-2.8.2020

גרי גולדשטיין - השתאות

גרי גולדשטיין הוא אחד האמנים המעניינים ביותר בשדה האמנות המקומי, והעבודות שלו הן מהסוג שגורמות לך לחשוב שוב ושוב. נווה שכטר נהיה פנינה תרבותית מרתקת בשנתיים האחרונות, ויצא לי לבקר שם לראשונה רק לאחרונה. מדובר בבוסתן שכולל כל מיני אירועי תרבות, וגם תערוכות.

גולדשטיין מציג ארבע סדרות חדשות משלוש השנים האחרונות, מיצב ועבודת סאונד בשיתוף האמנית אתי בן־זקן. כל העבודות הן ציור בטושים, בפלטה מצומצמת על גבי ניירות אותם הוא מנתק מספרי אמנות ישנים, כך שלעיתים קרובות ישנה רפרודוקציה של עבודת אמנות בצד הנסתר של הציור.

ראוי לציין את האוצרות המופתית של שירה פרידמן, שמנצלת את החלל היפה של הגלריה בצורה מקסימלית, ויחד עם זאת מאפשרת מספיק אוויר להתבונן בעבודות ולשמור אותן בדימיון באופן צלול.

אם אתם לא מכירים עדיין את הוצאות הדפוס של גולדשטיין, גשו במיידי לספריית מוזיאון תל־אביב והתענגו לכם.

נווה שכטר, תל אביב
6.2.2020-21.3.2020

Bad Island - Stanley Donwood

האמן והחזון הויזואלי של רדיוהד, סטנלי דונווד, מפציע בתערוכת פופ־אפ בלונדון הנקראת Bad Island ומהווה את השקת הנובלה הגרפית החדשה שלו באותו השם. מדובר בתערוכה קצרה מאוד (10 ימים) המתקיימת בגלריה Residency של חברת Beats בשורדיץ׳, ומורכבת מהדפסי לינולאום המקוריים שמרכיבים את הספר כולו. מתי נזכה לראות תערוכה שלו בישראל? כנראה לעולם לא, אבל מי יודע.

The Beats By Dr Dre Residency
4 Chance Street, Shoreditch, London
20.2.2020-01.03.2020

Stanley Donwood - Bad Island
Stanley Donwood - Bad Island

יש פה ממתקים רציניים

תערוכת בוגרי בצלאל 2021. צילום: טל סולומון ורדי
סטודנטים ובוגרים

תערוכת בוגרי בצלאל 2021: האוצרות הרימה את הפרויקטים לגבהים חדשים

אחרי שנים של התעקשות לערבב את פרויקטי הגמר במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל עם פרויקטים משנה ג׳ ויצירת עומס חזותי, החליט האוצר הראשי עידן ועקנין להפריד ביניהם. קומה אחת לאלו, וקומה אחרת לאלו.
מדובר בתערוכת הבוגרים הכי זכירה מזה שנים עם איכות מרהיבה של פרויקטי גמר. או בקיצור – וואי פאק מה זה היה?

קרא עוד »
סטודנטים ובוגרים

תערוכת בוגרי שנקר 2021: ניחוחות חו״ל, אבל האוצרות התעקשה להחביא

תערוכת בוגרי שנקר מציבה רף חדש בגימור ואיכות הפרויקטים, אך סובלת מבחירות אוצרותיות תמוהות. הפרויקטים המעניינים נדחסו בקומה 6, ואילו פרויקטים שהקשר שלהם לעיצוב לוקה בחסר קיבלו את הספוט המרכזי. אף על פי כן, אסף חנוכה, ראש המחלקה הנכנס בתקשורת חזותית, מביא איתו רוח חדשה שעוד עתידה לנצנץ בשנה הבאה.

קרא עוד »
מכתב ממשפחת קלירי - נעה פלד
איור וקומיקס

נעה פלד היא המאיירת הכי מוכשרת שאתן לא מכירות עדיין

נעה פלד איירה בחודשים האחרונים את ׳מכתב ממשפחת קלירי׳, סיפור קצר מאת קוני וויליס שרואה אור לראשונה בעברית (ואף תרגמה בעצמה). קומיקס מרהיב, מורכב מבחירות מבריקות ותהליך ידני לחלוטין (הפרדת צבעים על ניירות), נטול מחשב, עד רגע ההדפסה בריזוגרף.

קרא עוד »

ווהו! נרשמת לניוזלטר שלנו בהצלחה!

המלצה:
קבוצת הפייסבוק שלנו Secret Uncoated כוללת יופי של ממתקים המתעדכנים על בסיס יומי, עם מלא אנשים טובים ←

שליחת פלייליסט מהמם במיוחד