הסרטונים הכי וואו #5

סטנלי דונווד מתראיין על העבודות שלו, דורין שוורצמן משחררת את סרט הגמר המופלא – ׳הדב׳, סרטון אנימציה מרגש על טראומות מלימודי נגינה, עידו אגסי מייצר ספרים כמו פעם, ורופוס ויינרייט מושפע מוינדזור מקיי.

Work In Progress with Stanley Donwood

סטנלי דונווד, אמן ומעצב, לא מרבה להתראיין בוידאו. ההזדמנות הזו שפתחו בהוצאת פינגווין לרגל ספרו החדש – Bad Island – שהודפס כולו באופן ידני בהדפס בלט (חיתוכי לינולאום) היא הזדמנות נהדרת לשמוע מאחורי הקלעים על רבדים נוספים ביצירתו. דונווד התפרסם בזכות העטיפות המבריקות לרדיוהד, אך יש לו קריירה שלמה כאמן מדהים ששולט במגוון רחב של טכניקות. הוידאו מחולק יפה יפה לפרקים, וכל אורכו בקושי 10 דקות. תענוג!

The Bear

דורין שוורצמן, בוגרת המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל, סוף סוף שיחררה את סרט הגמר שלה – The Bear. מדובר ביצירה מרגשת ובטכניקה לא שגרתית לסרט גמר. הסרט עשה סיבוב פסטיבלים בעולם ופובלש לציבור לפני זמן קצר. זה התקציר שלו, לא נגענו: ״בדירה חשוכה ואטומה לעולם החיצון אבא ובת יושבים יחדיו לצפות בטלוויזיה״.

Musical Traumas

ללמוד מוזיקה זה לא דבר פשוט, בטח לא כשזה נהיה בדרגות הגבוהות של התמקצעות בתחום. הסרטון הבא, ששוחרר ב-2018, של האנימטור והבמאי Milos Tomic מסרביה,  מציג את הצד האפל של למידת מוזיקה. התסריט מבוסס על עדויות של תלמידים, וטכניקת האנימציה נעה בין ציור ידני, סטופ־מושן, קאט־אאוט, וציור על זכוכית.

A Birth of a Book - Pointe Shoes

עידו אגסי הוא פדנט אמיתי, מבעלי המקצוע של פעם, שמושקע כל כולו בהדפסה וייצור ספרים בטכניקות עתיקות. בסרטון הזה מ־2014, הוא מציג את כל תהליך העבודה שלו על יצירת ספר בדפוס בלט (letterpress). מסידור האותיות, דרך ההדפסה ועד הכריכה עצמה. כל ספר כזה במהדורה מוגבלת (לרוב – עד 100 עותקים), ודורש תשומת לב מדהימה לפרטים.

הספרים הם בדרך כלל ספרי שירה שיוצאים תחת הוצאת אבן חושן (אביו של אגסי הוא הבעלים של ההוצאה). בסרטון הוא מציג את ההכנה של ״עצות לילדה רוקדת״ – שירים מאת רוני סומק.

למטיבי לכת – באוקטובר האחרון כלכליסט שיחררו דוקו קצר ויפה על עידו אגסי שמספר על התהליך.

Rufus Wainwright - Damsel In Distress

רופוס ויינרייט הוא מוזיקאי נפלא, וקליפ האנימציה הזה ששוחרר רגע לפני הקורונה עשה לי משהו בלב. אין לי הסבר רציונלי, כך שתאלצו לזרום אותי למחוזות היפים של הפריימים הללו.

הקליפ בוים והונפש על־ידי Josh Shaffner יחד עם ויינרייט שאחראי על הציורים. יש פה השראה יפה מ־וינדזור מקיי והסרט ׳הצוללת הצהובה׳ של הביטלס.

יש פה ממתקים רציניים

20th Pictoplasma Festival. Diego Castro
אנימציה

פיקטופלזמה 2024: פסטיבל אנימציה ואיור דיסהרמוני

פסטיבל 'פיקטופלזמה' בברלין ניסה להיות בועה נאיבית עם הרצאות, סדנאות, הקרנות סרטים ותערוכות, אך הניתוק הורגש ככל שהזמן עבר. האג׳נדה של המייסדים לא הייתה ברורה, ורק חלק קטן מההרצאות נכנסו לעומק תהליכי העבודה.

קרא עוד »

ווהו! נרשמת לניוזלטר שלנו בהצלחה!

המלצה:
קבוצת הפייסבוק שלנו Secret Uncoated כוללת יופי של ממתקים המתעדכנים על בסיס יומי, עם מלא אנשים טובים ←

שליחת פלייליסט מהמם במיוחד