fbpx

יובל סלינגר – גרה בירושלים חולמת על הולנד

במהלך שבוע האיור-2018, לה-קולטור מציגים את תערוכת האמנות הגדולה ביותר בשבוע האיור, שיתפרש על פני סופ”ש שלם, בו יוצגו וימכרו איורים בנושא: בית. בתערוכה יציגו כ-100 מאיירות ומאיירים. יובל סלינגר מספרת לנו על היצירה שלה, על חילופי הסטודנטים בהולנד ועל חיבורים מעניינים שנעשו בעקבות פרויקט מרגש שיצרה.

1

מי את? תחביבים, עבודה, פרויקטים מעניינים, ופרט שאמא שלך לא יודעת עליך?

״יובל סלינגר, סטודנטית שנה ד׳ בבצלאל במחלקה לתקשורת חזותית. מתמחה במסלול איור. במקור מגבעתיים אבל חיה ולומדת בירושלים. עובדת כמאיירת באקדמיה ללשון העברית. לפני כמה חודשים, חזרתי מחילופי סטודנטים בהולנד, שם בין היתר עבדתי על פרויקט אישי בו עיצבתי ספר מכתבים שסבתא שלי שלחה למקורביה בזמן שהתחבאה במהלך המלחמה בהולנד. לאחר שנפטרה המכתבים תורגמו מהולנדית ע׳׳י סבא שלי.
החלק המפתיע בפרויקט היה כשהמשפחה שהיום מתגוררת בבית ילדותה של סבתי בהולנד, יצרה איתי קשר לאחר שנחשפה אליו במהלך חיפושים אחר מידע על ההיסטוריה של הבית. אנחנו עוד מדברים מדי פעם ומשלימים פרטי מידע וכל העניין הזה ריגש מאוד את המשפחה. בנוגע לשאלה האחרונה, נאלצת לשתף שגם אם ארצה, אמא יודעת הכל״.

ספרי לנו קצת על העבודות שלך. מאיפה את שואבת ההשראה?

״אני בעיקר אוהבת לעבוד עם צבעים חיים, מחפשת הרבה פעמים להסתכל על השראות עם תנועה מסוימת של גוף ולהעביר תחושה דינמית. אני מנסה לשלב את זה לרוב בעבודות שלי״.

2

3

ספרי קצת על תהליכי העבודה שלך, באילו טכניקות את משתמש?

״רוב אתחיל בספרייה ובחיפושים ואני נהנת מאוד משלב המחקר. אני אנסה לאסוף מלא רפרנסים מכל מיני עולמות תוכן. בפרויקטים שעבדתי עליהם לאחרונה מצאתי את עצמי נוברת באוספי פוסטרים של פרופגנדה סינית, איורי ילדים מתקופת בריה׳׳מ, קרקס אמריקאי ועוד. אני שמה דגש בעיקר על טכניקות ידניות ולרוב אני משלבת דיגיטלי בשלב מאוחר יותר בעבודה, אבל לאחרונה אני נהנית ליצור בעצמי מברשות לעבודה במחשב ולהתנסות בשיטות קצת אחרות״.

טרנד בעיצוב שצריך להימחק מהעולם? ואחד כזה שצריך לשמור אותו קרוב ללב?

״לא הייתי מוחקת כלום. בסופו של דבר גם טרנדים ׳׳גרועים׳׳ כביכול מובילים אל דברים חדשים. יש משהו מאוד מספק בשיטות ההדפס. שכל עותק הוא יחיד במינו ותמיד נשאר מקום להפתעה בסוף״.

4

5

מטרה שחשובה לך בחיים, והאם את מנסה להשפיע דרך העבודות שלך?

״קשה להצביע על מטרה מסוימת, אני יודעת לומר שבכל הנוגע לדמויות שאני מציירת לא חשוב לי לייצר מודל יופי או לתאר אסתטיקה מדוייקת. מבחינתי זה משקף איזושהי טבעיות שקיימת במציאות״.

המלצה כללית, חסרת אחריות, לדבר מסוים שהתפעלת ממנו בזמן האחרון?

״אני קוראת עכשיו את The Politics of Design- זה מעין ספר כיס שמביא כל מיני סוגיות וממצאים היסטוריים בתרבות החזותית ומדבר על הכוח הגדול שבעיצוב החזותי״.

6

7

מי המאייר.ת שהכי השפיע.ה עליך?

״בשנה שעברה נסעתי לחילופי סטודנטים באוטרכט שבהולנד ולאחרונה חזרתי להתמחות קצרה אצל אחת המרצות שלימדו אותי, Sue Doeksen, ומאוד התחברתי לגישה שלה. היא מאיירת, אבל קוראת לעצמה Visual Explorer וזה מוביל אותה ליצור בכל מיני פורמטים ודרכים מפתיעות. זו נקודת התבוננות שהייתה חדשה לי ואני מנסה מאז לאמץ״.

איפה עוד תוכלו למצוא את יובל? 

אז איפה פוגשים את היוצרים המוכשרים ?

לה־קולטור
נושא: בית / HOME
15-17.11.2018
15.11 חמישי 18:00 – 23:00 | פתיחה חגיגית
גלריה מזא״ה 9, תל אביב.

לעמוד האירוע בפייס

 

איור : איתי בלאיש

יש פה ממתקים רציניים

Spokenotes - Tal Solomon Vardy
סטודנטים ובוגרים

איך לא להיכשל בפרויקט הגמר

עשיתי פעמיים את פרויקט הגמר בשנקר. בראשון נכשלתי, בשני הצטיינתי. כמה טיפים חשובים שיאפשרו לך לעבור את פרויקט הגמר בלי להיכנס להתקף חרדה, ואפילו להנות מהדרך. בסופו של דבר, זה כולה עוד פרויקט, ואפשר לקחת ממנו הרבה דברים טובים.

קרא עוד »
untold

מעצבות ללא גבולות – ראיון עם אורית דולב

יום אחד, המעצבת אורית דולב שבזמנו עוד היתה סטודנטית, ארזה מזוודה לעמק הסיליקון, בניסיון לפרוץ את מסגרות העיצוב בארץ. היציאה אל הלא נודע, זימנה לה הזדמנויות יקרות מפז לעבודה עם חברות בינלאומיות. אורית דולב, מקור השראה שלא מפסיק לחפש חדשנות בעיצוב מספרת לנו הכל.

קרא עוד »
איור וקומיקס

HAIFA – WALLS FESTIVAL

קירות צבעוניים זה לא דבר נפוץ בחיפה, במיוחד לאחר הקמת קומנדו הגרפיטי של העירייה, אז כשפסטיבל הקירות מגיע לעיר, יש הרגשה של בריזה צבעונית שנושבת

קרא עוד »